По думите му основната цел на регионалното министерство е за няколко години да бъде превърната пътната карта от „карта на позора на пътното строителство“ в модерна европейска мрежа
„Има договор за 43 млн. евро за подрязване на храсти. Мигновено го прекратихме. НКЖИ е сключила договори за 765 млн. евро без да има парите да плати за проектите“, подчерта министър Георги Пеев.