Снежната буря „Немо", която връхлетя източното крайбрежие на САЩ, остави без електричество около 700 000 домакинства и прекъсна транспортните връзки към много населени места, съобщават американските медии.

За по-малко от денонощие в североизточните райони на САЩ се натрупа еднометрова снежна покривка. В щатите Ню Йорк, Роуд Айлънд, Масачузетс, Кънектикът и Мейн беше въведено извънредно положение. На жителите беше препоръчано да не напускат домовете си.

Кметът на Ню Йорк - Майкъл Блумбърг, посъветва гражданите да се възползват от ситуацията и да се наспят, и да отпочинат по домовете си. Бурята премина през мегаполиса без особени произшествия. Трите летища - „Джон Кенеди", „Ла Гуардия" и „Нюарк" бяха разчистени и отново работят.

Губернаторът на Масачузетс нареди да бъде спряно движението на автомобили, с изключение на колите на аварийните служби. Всички училища в щата са затворени. В Бостън училищата бяха затворени още в петък. Кметът Томас Менино призова собствениците на частни компании да освободят служителите си от работа докато трае лошото време.

В щатите Ню Йорк, Роуд Айлънд, Масачузетс, Кънектикът спасителни подразделения от американската армия освобождават заседнали по пътищата автомобили.
Стотици коли бяха изоставени по пътищата на Лонг Айлънд.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google