Съединените щати преминаха прага от 100 хил. смъртни случая от COVID-19.

Това показват данните на университета „Джонс Хопкинс“.

Страната е на първо място и по брой на заразените, които вече са над 1,7 млн. души.

В същото време, от утре Вашингтон започва първа фаза от смекчаването на карантинните мерки, защото през последните две седмици има трайно намаляване на заразените, съобщиха властите.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google