Здравословното състояние на пострадалите при трагичния пожар в дискотека „Пулс“ в град Кочани, Северна Македония, се стабилизира.
Трима пациенти са изписани за домашно лечение, а още трима се готвят да напуснат болниците.
Кризисният щаб реши всички пострадали да преминат токсикологични изследвания преди да бъдат изписани, предаде БГНЕС.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Директорът на Здравната каса Сашо Клековски очаква първите пациенти от пожара в Кочани, които се лекуват в чужбина, да се върнат обратно в страната в понеделник, 24 март, и информира, че вече се работи по плана за следващите етапи на рехабилитация.
Общият брой на ранените при пожара достигна около 200, 72 пациенти са в местни болници, а 111 в чужбина.
Вчера трима пациенти бяха транспортирани в Турция, седем пациенти в Испания и последният транспорт с двама ранени ще бъде в Чехия.
Министърът на здравеопазването Арбен Таравари каза, че всички пациенти, които се лекуват в страната и извън страната, са в стабилно и добро състояние.
„Повечето от тях се подобряват. От общо 20, които са били критични пациенти, днес установяваме, че 10 са в по-тежко състояние“, каза министърът.
Съдът в Кочани наложи 30-дневен арест на 13 заподозрени за трагедията в Кочани, при която загинаха 59 млади хора, а почти 160 са тежко ранени.
Сред тези, на които е наложен 30-дневен арест, след като два пъти им беше определен краткосрочно 48-часово задържане, са бившият министър на икономиката Крешник Бектеши, бившият директор на Държавната пазарна инспекция Горан Трайковски, бившият директор на Дирекцията за защита и спасяване Беким Максути и други.
Вчера следобед бяха задържани трима бивши кметове на Кочани – Ратко Димитровски от ВМРО-ДПМНЕ, Николчо Илиев от СДСМ и настоящият, който подаде оставка след трагедията – Люпчо Папазов от ВМРО-ДПМНЕ.
През деня се очаква съдът в Кочани да вземе решение и за още шест лица, за които също бяха наложени краткосрочни арести.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK