Делегациите на Русия и Украйна започнаха трети кръг на преговорите в Беловежска пуща в близост до границата с Полша, съобщава руското посолство в Беларус.

Михайло Подоляк, съветникът на украинския президент Володимир Зеленски, обяви в „Туитър“, че съставът на делегациите не е променен.

Малко преди началото на преговорите говорителят на Кремъл Дмитрий Песков обяви официално руските искания за спиране на инвазията.

Очаква се и руският външен министър Сергей Лавров да се срещне с украинския си колега Дмитро Кулеба в четвъртък в турския курорт Анталия, съобщи дипломат №1 на Анкара Мевлют Чавушоглу, цитиран от Би Би Си.

  • Кая Калас: По-лесно войната ще спре, ако Украйна се предаде, но това не е в ничий интерес
  • Владислав, отвлечен от руснаците: Изхвърлих в тоалетната руското знаме. Пратиха ме в изолация
  • Печелете пари, а не воювайте - истинският план на Тръмп за мир в Украйна
  • Зеленски ще се срещне в Париж с Макрон в понеделник
  • Молдова заяви, че руски дронове отново са навлезли във въздушното ѝ пространство
  • Войната в Украйна: Въздушни удари на фона на дипломатически усилия за мир
  • Владимир Путин заплашва да завземе нови територии от Украйна със сила, ако Киев не се оттегли от окупираните
  • Зеленски: Украинска и американска делегация ще обсъдят тези дни формулата за мира
  • ЕС няма да признае нито една окупирана украинска територия за руска
  • Владимир Путин: Безсмислено е да се подписват документи с „нелегитимно“ украинско ръководство