Взаимни обвинения между Киев и Москва, след като снощният телефонен разговор между Доналд Тръмп и Владимир Путин завърши без брифинги и без конкретен резултат.
Според украинския президент Володомир Зеленски Русия не е удържала на обещанието да спре за 30 дни ударите по енергийна инфраструктура.
В Украйна бяха поразени и две болници. Москва пък обвини Киев в умишлена провокация и атака срещу петролни запаси.
„Не вярваме на Путин. Ще подкрепим всички стъпки за прекратяване на войната. Но за целта трябва да разберем какви точно са детайлите“, заяви Зеленски.
По-късно днес той ще разговаря с Доналд Тръмп, а според него именно Вашингтон трябва да наблюдава за евентуално прекратяване на огъня по енергийни обекти.
Американският президент отрече да е обсъждал с Владимир Путин прекратяване на военната помощ за Украйна.
„Примирие, без да се отиде малко по-далеч, би било трудно. Както знаете, предимството е на страната на Русия“, заяви Тръмп.
Нов кръг преговори между Вашингтон и Киев ще се проведе в Саудитска Арабия в неделя. Сред темите е и евентуално спиране на огъня в Черно море.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK