Последни новини

Военен самолет се разби в Казахстан

Военен самолет се разби в Казахстан

Започна изграждането на първото общинско училище в „Студентски град“ (СНИМКИ)

Започна изграждането на първото общинско училище в „Студентски град“ (СНИМКИ)

Великобритания изисква днес специален документ от влизащите в страната чужденци

ГЕРБ-СДС се регистрира за изборите: "Влизаме в тази кампания със спокойствие и самочувствие"

Рекорден брой журналисти са убити миналата година, заяви Комитетът за защита на журналистите

„Гранична полиция“ не е възлагала ангажименти и правомощия НПО-то на Ивайло Калушев

Дъщерята на капитан Христо Спасов: Имаше забавяне в спасителната мисия. Сякаш приоритет беше корабът, а не търсенето на оцелели

Крум Зарков: Депутатите от БСП, отхвърлили ветото на президента Йотова, няма да са депутати в следващото НС

Ще има сериозно ограничение за броя на секциите извън ЕС: Депутатите отхвърлиха ветото на президента

Преди утрешния пленум на ВСС: Правосъдният министър на заседание на прокурорската колегия

Володимир Зеленски пристигна в Турция, по-рано Русия изрази готовност за „сериозни разговори“

Украинският лидер пристига в Анкара, където ще се срещне с турския си колега и по неофициална информация тогава ще реши дали и в какъв състав украинска делегация да се срещне с руска тук

Цветана Балабанова Цветана Балабанова

Публикувано в  12:19 ч. 15.05.2025 г.

Внимание към Турция, където днес се очакваха преговори между Русия и Украйна, предложени от руския президент. Но, както изглежда, без негово участие.

Ще се срещнат ли двете делегации в Истанбул?

Това остава въпрос за един милион долара, който всички журналисти на място си задават.

Екипът на bTV се намира пред президентската част на двореца Долмабахче, където се спекулира, че ще се проведе срещата, ако изобщо има такава.

Знаете, малко преди полунощ Владимир Путин обяви състава на делегацията и не само, че той отсъства, но тя е и на много по-ниско ниво от очакваното. Ръководена е от бивш министър на културата - съветник на президента, за когото се смята, че няма мандат за взимане на решения.

Преди около час от руското външно министерство обявиха, че делегацията е в Истанбул и готова за „сериозни разговори“.

Не е ясно обаче какъв ще е отговорът на Украйна, тъй като президентът Зеленски настояваше за лидерска среща.

А към този момент самият той пристига в Анкара, където ще се срещне с турския си колега и по неофициална информация тогава ще реши дали и в какъв състав украинска делегация да се срещне с руска тук.

Външните министри на НАТО също обсъждат Украйна в Турция, на неформалната си среща в Анталия. Там е и американският държавен секретар Марко Рубио, който се очаква тук утре

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK