Над 50 души са загинали в Чернигов само за последните 36 часа, обяви кметът на обсадения град. Сред жертвите има и младо семейство с 3 малки деца.

Продължават руските атаки срещу жилищни райони, броят на цивилните жертви расте.

В Мариупол десетки граждани оцеляха в бомбоубежището под театъра, след бомбардировка на руската армия. Местните власти още не съобщават има ли загинали. Атаката беше извършена вчера въпреки големите надписи, гласящи, че има деца, на площада пред и зад сградата.

В Киев е отменен комендантският час, но градът е в тревожно очакване на нови нападения.

Президентът Зеленски тази сутрин се обърна за помощ и към германския Бундестаг. „Насред Европа сега се издига стена между свободата и нейната липса. Дайте на Германия лидерската роля, която тя си е спечелила. Подкрепете свободата, подкрепете Украйна, помогнете ни да спрем тази война“

От своя страна Владимир Путин видя в наложените санкции нови възможности за развитието на Крим.

„Наложените на Русия ограничения създават не малко проблеми. Но също така ни откриват нови възможности. Сега се създават условия за големите руски бизнес структури, които досега се опасяваха от санкционни мерки. Вече няма от какво повече да се страхуват и могат спокойно да действат на полуострова“, каза руският президент.

Москва продължава да не съобщава за загубите във войната. Според украинските власти от строя са извадени 14 000 руски бойци, като за тези данни няма потвърждение от независими източници.

Междувременно западни медии съобщават, че Съединените щати искат от партньорите в НАТО да предоставят на Украйна военна техника съветско производство.

  • Руски политик, призовал за прекратяване на огъня в Украйна, е обвинен в разпространение на лъжи за армията
  • Владимир Путин заяви, че Русия ще реагира бързо, ако Европа я провокира
  • Русия и Украйна си размениха по 185 военнопленници
  • Зеленски: Руската атака, която остави АЕЦ "Чернобил" без електричество, е целенасочена
  • Руска атака прекъсна електрозахранването на АЕЦ "Чернобил"
  • „Ужасяващо е“, казва жител на Днепър след атака с руски дрон (ВИДЕО)
  • Руски дрон уби четиричленно семейство в украинско село
  • Лавров: По-голямата част от фигуриращите в украинския списък 339 деца са пълнолетни или извън Русия
  • Фон дер Лайен: Решителни действия от наша страна биха довели до поврат във войната в Украйна
  • Дмитрий Медведев: Война на „Стара Европа“ срещу Русия може да ескалира в ядрен конфликт