Външният министър на Венецуела заяви, че страната иска да подобри отношенията със САЩ, пише Асошиейтед прес.

По думите на Елиас Хауа президентът Уго Чавес е настоял посланикът на Венецуела в Организацията на американските държави да се стреми към подобряване на връзките с Америка.

Отношенията между двете страни да обтегнати от години, въпреки че Венецуела е основният клиент на американски петрол.

Посолството на САЩ в Каракас няма посланик от юли 2010 г., когато Чавес отхвърли предложения кандидат за позицията заради неуважителни изказвания по адрес на венецуелското правителство.

Вашингтон реагира, като отне визата на венецуелския посланик.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google