"Украйна може да постигне справедлив и траен мир при лидерството на президента на САЩ Доналд Тръмп". Това заяви украинският министър на външните работи Андрий Сибига днес, малко преди очаквания телефонен разговор между президента на САЩ Тръмп и руския му колега Владимир Путин по повод споразумение за прекратяване на конфликта в Украйна, предаде БТА, позовавайки се на "Ройтерс".

Сибига заяви, че Киев не е препятствие пред сделка за мир с Русия. Но министърът добави, че Украйна е в очакване да се появи някаква яснота за процеса за постигане на мир след разговора между Тръмп и Путин.

Дипломат номер едно на Киев каза, също така, че Русия трябва да приеме прекратяване на огъня, без да поставя условия, предаде "Франс прес".

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

"Украйна подкрепи американското предложение за временно прекратяване на огъня за 30 дни. Ние очакваме Русия да приеме без условия това предложение“, заяви Сибига.

„Време е Русия да покаже дали иска наистина мир“, добави той.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK