Турските тайни служби са знаели за готвения атентат в Истанбул и са предупредили властите три седмици по-рано, предадоха световните агенции.

При терористичната атака загинаха 41 души, а 239 бяха ранени. Подозрението за терора пада върху групировката „Ислямска държава”.

Турското разузнаване е знаело точното място на готвения атентат и са предупредили ръководството на страната за него, съобщава „Си Ен Ен Тюрк”.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Въпреки това терористичния акт не беше предотвратен. Трима атентатори откриха безразборна стрелба на терминала за заминаващи на летище "Ататюрк" снощи, а по-късно се самовзривиха.

Кюрдските сепаратисти от ПКК побързаха да заявят, че не са свързани с атентата.

Мнозинството загинали при атентата са турски граждани. По първоначални данни сред жертвите чужденци са петима саудитци, двама ирачани и граждани на Китай, Йордания, Тунис, Узбекистан, Иран, Палестина и Украйна.

Междувременно стана ясно, че 41 от пострадалите са в интензивното отделение и продължават да се борят за живота си.