Очаква се туризмът в Италия да се възобнови в средата на май

До средата на юни пък ще се задейства схема за здравен паспорт в ЕС, което да позволи по-лесно пътуване в рамките на съюза

Снимка: Reuters
Публикувано в  21:27 ч. 04.05.2021 г.

Очаква се туризмът в Италия да може да бъде възобновен в средата на май, когато пътуването между регионите бъде отворено, предаде „Ройтерс“, като цитира италианският премиер Марио Драги.

Драги каза в края на среща на министрите на туризма от Г-20, че до средата на юни би трябвало да бъде пусната в действие схема за здравен паспорт в Европейския съюз, което да позволи по-лесно пътуване на континента.

"Докато очакваме европейския сертификат, ние имаме национален зелен паспорт, който ще даде възможност на хората да се придвижват от регион в регион и който ще бъде пуснат в действие до средата на май, така че нека да не чакаме до средата на юни за паспорта на ЕС", заяви той.

Най-четени
Най-нови