Тревога в Китай, след като случаите на заразени с новооткрития мистериозен вирус скочиха тройно през почивните дни. Над 200 са заболелите. Трима са загинали.

Япония, Тайланд и Южна Корея също потвърдиха за заразени. Новият щам на коронавирус, който причинява вид пневмония, може да премине от човек на човек, съобщи Китай.

Според експерта, който ръководи екипа, изследващ вируса, 14 медицински работници са го хванали, докато лекували пациенти.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Смята се, че епидемията е тръгнала от местен пазар, но учените тепърва ще определят как точно се разпространява.

Летищата в Сингапур, Хонконг и Токио започнаха проверка на пътниците от засегнатите райони. Миналата седмица подобни мерки обявиха и в Сан Франциско, Лос Анджелис и Ню Йорк.