Тервел Пулев донесе бронзов медал за България от Олимпиадата, след като загуби полуфинала в категория до 91 килограма от боксовия турнир на Игрите в Лондон.

Пулев излезе в полуфинален мач срещу поставения под номер едно и основен фаворит за титлата Александър Усик от Украйна.

Българинът от началото на турнира надви китаеца Сянсян Ван и аржентинеца Ямил Пералта Хара.

25-годишния Усик - настоящ световен шампион и пети от Пекин преди четири години, обаче победи Пулев с 21:5 (6:2, 8:2, 7:1) точки.

Украинецът ще спори за златото с победителя от другия полуфинал, в който се срещат сребърния медалист от Баку Теймур Мамадов и италианеца Клементе Русо.

Тервел донесе единствения медал за България от бокса в Лондон, след като без отличие от Игрите вече се прибраха Детелин Далаклиев, Александър Алексадров и Стойка Петрова.

Станка Златева пък спечели снощи сребърен медал за страната ни от свободната борба. В крайна сметка, България вече има едно сребро и един бронзов медал два дни преди края на 30-те Летни олимпийски игри.