Последни новини

Напрежението по оста САЩ – Иран: „Времето ви изтича“ – „Пръстът ни е на спусъка“

Напрежението по оста САЩ – Иран: „Времето ви изтича“ – „Пръстът ни е на спусъка“

Предупреждение за потребителите на инжекции за отслабване: Може да има рядък, но сериозен проблем с панкреаса

Предупреждение за потребителите на инжекции за отслабване: Може да има рядък, но сериозен проблем с панкреаса

Атанас Зафиров: Няма да участвам в битката за парламента на следващите избори

Детето, транспортирано с медицински хеликоптер заради усложнения от грип, е в стабилно състояние

Февруари идва с по-висока цена на природния газ

Какво може да се очаква за потребителите, ако бъде сключена сделка за „Лукойл“?

Терзиев: Няма да има промени в зоните за паркиране от утре или в следващите седмици

Надежда Йорданова призна за напрежение между ДБ и ПП при преговорите за общо явяване на изборите

Плевнелиев: Румен Радев абдикира от отговорността си на президент и нанесе удар на демокрацията

Над 2 м снежна покривка: Рекордни снеговалежи предизвикват хаос в Япония (ВИДЕО)

Стачката приключи: Лувърът отвори врати

Профсъюзите заявиха, че са спрели стачката след пет срещи с представители на Министерството на културата

Снимка: iStock
Публикувано в  09:59 ч. 20.12.2025 г.

Музеят Лувър в Париж отвори отново вратите си за посетители, след като служителите на културното учреждение гласуваха прекратяването на стачните действия, които ограничиха достъпа до един от най-посещаваните музеи в света, съобщиха управата на музея и профсъюзи, цитирани от Асошиейтед прес.

Решението бе взето по време на общо събрание на музейните работници, които единодушно гласуваха да преустановят стачката, за да може музеят да приема посетители, съобщиха профсъюзите. Стачката доведе до пълното затваряне на музея в началото на седмицата и частичното му отваряне на 17 декември, предаде БТА.

Профсъюзите заявиха, че са спрели стачката след пет срещи с представители на Министерството на културата, но посочиха, че напредъкът остава недостатъчен, особено по отношение на разрешаването на въпросите за недостатъчния брой служители, заплащането и дългосрочните планове за сигурност. Те изразиха също така безпокойство за лошата поддръжка на сградата и условията на труд.

Представителите на синдикатите разкритикуваха липсата на ангажираност от страна на директорката на Лувъра Лоранс дьо Кар по време на стачката, като посочиха, че тя не се е срещнала с персонала и не се е обърнала към него по време на стачките.

Служителите на музея ще проведат още едно общо събрание на 5 януари, за да решат дали да продължат нови стачни действия.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

Най-четени
Най-нови