На откриването на Игрите в Париж снощи видяхме и стотици момичета и момчета в зелено-сини екипи от екологични материи.

Това са доброволците от цял свят, а сред тях има и българи. Още преди 2 години френското посолство у нас започва да набира кандидати за доброволци. 

В София Деси преподава химия на френски език. В Париж сега работи в тенис-комплекса „Ролан Гарос“.

Какво е общото между учител по химия и доброволец за Игрите?

„Най-вече мотивацията, дисциплината и този устрем, който моите учители са ми предали. Аз искам също да го предам на моите ученици, а не просто да им говоря нещо в класната стая и след това да си седя вкъщи и да си скролвам в социалните мрежи“, каза Десислава Борисова.

 

Димитър учи дизайн в Хага. В Париж ще работи непосредствено до най-добрите в света по джудо.

Снимка: bTV

„Мисля, че някой като види апликацията ти за работа, че си бил доброволец за олимпийските игри, ще си каже – уау. Знам, че в момента сме 45 хиляди, ако не се лъжа. Това не са много хора, които могат да се похвалят с тази титла“, добави Димитър Димитров.

В Мадрид Михаела работи за една от компаниите спонсори на олимпийските игри. Тя също сама да си плаща пътя до Париж и престоя. Тук ще работи до звездите от художествената гимнастика.

„Живяла съм в Шотландия, където учех, живяла съм в Хонконг по време на обучение за една година, живяла съм в Мадрид и съм обикаляла света. Аз от малка обичам да гледам олимпийските игри. За мен са нещо много вдъхновяващо и хората, които постигат резултати, но дори само да се представят, дори да не взимат медали, наистина са някакъв вид модели, на които бих подражавала“, подчерта Михаела Петрова.

Къде да намерим Михаела през 2030 година? Отново във Франция като доброволка за зимните олимпийски игри, отсича тя.