Последни новини

Протест се организира пред Съдебната палата срещу Борислав Сарафов

Протест се организира пред Съдебната палата срещу Борислав Сарафов

"На всички ще помогнат, но искам да е наравно": Ще има великденски надбавки към пенсиите, но за кого?

"На всички ще помогнат, но искам да е наравно": Ще има великденски надбавки към пенсиите, но за кого?

Теодора Георгиева: Колкото и пъти да повтарят една лъжа, тя няма да стане истина

От войната в Иран до хляба у нас: Как скокът на горивата ще се отрази на инфлацията и цените (ОБЗОР)

Нови военни удари и криза с горивата: Какво следва за Европа и Близкия изток?

Правителството обмисля компенсации за шофьорите заради поскъпването на горивата

50% от иранските балистични ракети са били "клъстерни" бомби, които са забранени за използване

„България вече не е „краят на мрежата“, а активен участник в регионалната енергийна архитектура“

Каква е позицията на Путин по отношение на военния конфликт в Близкия изток?

САЩ искат нов кръг преговори между Украйна и Русия в Швейцария или Турция

Снегът в Европа взе жертви: Минусовите температури сковаха много от градовете

Опасната зима блокира гари и летища

Десислава Минчева Десислава Минчева

Публикувано в  17:50 ч. 07.01.2026 г.

Продължава зимният хаос в Централна и Северна Европа. Обилни снеговалежи и минусови температури сковаха много от градове. Във Франция бурите взеха 6 жертви.

Заради обилния сняг близо 40% от полетите на двете най-големи летища в Париж– Шарл де Гол и Орли – бяха отменени.

Със сигурност никой не може да обвини снегът, че е изненадал Париж и Франция, защото прогнозите за този пореден снежен епизод бяха точни, а за Париж – дори до минути, каза кореспондентката на bTV от Париж Десислава Минчева. Въпреки това отново се образуваха задръствания от около 800 км в района на Париж и основно по околовръстното, което виждате зад мен. Надземният градски транспорт просто спря до обед и можеше да се разчита само на метрото. Сега да внимават белгийците, защото снежната виелица се премести натам. А тук французите да слушат прогнозите, защото от утре пък навлиза буреносен вятър!

Снимка: Reuters

В Нидерландия заледяване спря влаковете по много жп линии. Наложи се служители да почистят ръчно части от релсите, за да възстановят движението.

„Нашият полет до Амстердам е отменен и не знаем как ще се придвижим от Амстердам до Мексико. Както знаете, бурята е все още силна. Следващото ни пътуване е от Амстердам. Видяхме по новините, че и там влаковете, самолетите и автобусите са силно засегнати. Не знаем какво ще се случи", каза Самуел Ернандес.

Снимка: Reuters

В Нидерландия заледяване спря влаковете по много линии. Наложи се служители да почистят ръчно части от релсите, за да възстановят движението. в Северна Италия заради влошените метеорологични условия пожарникарите откликнаха на над 400 сигнала за блокирани пътища.

Снимка: Reuters



В Германия, жителите на Хамбург приеха снежната обстановка с усмивка. А в Северна Италия заради влошените метеорологични условия пожарникарите откликнаха на над 400 сигнала за блокирани пътища.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

 

 

Най-четени
Най-нови