Съветът за сигурност на ООН ще се събере на извънредна среща днес, за да обсъди гръмката акция по задържането на президента Николас Мадуро.

Снощи Доналд Тръмп заплаши вицепрезидента на Венецуела, която пое временно функциите на държавен глава.

В интервю за списание „Атлантик“ американският президент заяви, че Делси Родригес може да плати „още по-висока цена, ако не прави това, което трябва“.

Според един от министрите на Тръмп той е поставил условие на венецуелската лидерка - да управлява или да се маха, но да не подкопава американското влияние в страната.

Държавният секретар Марко Рубио каза, че Вашингтон не смята режима в Каракас за легитимен, а венецуелската армия подреди Родригес като временен президент.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK