Днес на граничен пункт „Богородица” между Гърция и Република Северна Македония беше поставена първата табела с новото наименование на, съобщава БГНЕС.
Снимка:
БГНЕС
Това стана само ден, след като властите в Атина официално информираха Скопие, че са ратифицирали Преспанския договор.
Снимка:
БГНЕС
Наименованието е изписано на македонски и английски език. Предстои подмяна на табелите на всички гранични пунктове на западната ни съседка.
Преди два дни беше свален надписът „Влада на Република Македония” от фасадата на македонското правителство, а вчера официалният сайт на парламента е с новото име.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















