„Светът не може да си позволи конфронтация между Индия и Пакистан“. Това заяви генералният секретар на ООН Антонио Гутериш.
Той е силно загрижен за индийските военни операции в Пакистан и администрирания от Пакистан Кашмир, заяви неговият говорител във вторник, като същевременно призова за максимална военна сдържаност от страна на Индия и Пакистан.
„Генералният секретар е силно загрижен за индийските военни операции през линията на контрол и международната граница. Той призовава за максимална военна сдържаност от двете страни“, добави говорителят.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
Индия заяви, че е атакувала девет обекта в Пакистан и пакистанския Кашмир, съобщи Ройтерс. Според Делхи нападението е срещу „терористи“, отговорни за атаката срещу туристи в индийски Кашмир миналия месец. 26 души загинаха тогава. Пакистан обеща отговор. Въздушното пространство над двете държави е затворено за пътнически полети – ясен знак за ескалацията. Следете всичко на живо в онлайн репортажа на bTV Новините:
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK