Последни новини

Задържаният за тройното убийство говори трудно, не признава. Оцелялото дете избягало със спукан череп

Задържаният за тройното убийство говори трудно, не признава. Оцелялото дете избягало със спукан череп

Разделно изхвърляне на боклука: Защо е важно да рециклираме отпадъците си?

Разделно изхвърляне на боклука: Защо е важно да рециклираме отпадъците си?

Шофьор от Разградско изненада полицаи с необичайната си шофьорска книжка валидна точно 10 години, 5 месеца и 28 дни

Ивайло Мирчев: Решения при Борисов се взимат в зайчарника - там, където той си плющи белота

Даниел Митов: Засега не може да се каже знак за какво е нападението срещу прокурор Иво Илиев

Украйна взриви руския химически завод в Брянск с ракети Storm Shadow

Министър Вълчев: Не малък процент ученици от тези общности ходят ежедневно с ножове в училище

Над 60 загинали след верижна катастрофа на натоварена магистрала (СНИМКИ)

Борисов: В Банкя казваха "като неловена мачка се гуши..." Трябваше аз отново да застана с Делян и да се разберем

Продуцентът на bTV Новините Валерия Чанкова стана майка

Нова измама: Българин източи над 2 милиона от социалната система на Англия

Британски вестник посочва Таньо Данчев като организратор на схемата

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  12:58 ч. 20.10.2024 г.

Поредна българска измама във Великобритания. Наш сънародник е източил два милиона и 200 хиляди паунда от социалната система на Обединеното кралство.

Британският вестник "Телеграф" посочва Таньо Данчев като организратор на схемата. Тя включвала транспортиране на българи до Великобритания.

Там те са се представяли за кандидати за работа. Попълвали в бюрата по труда молби за обезщетения и след това отново са се връщали в България.

За четири години Данчев е източил от картите им над два млн. британски лири.

По-рано този месец 39-годишният Данчев беше осъден на седем години затвор, след като се призна за виновен по други 29 обвинения в измама.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Най-четени
Най-нови