Ситуацията в Скопие днес беше спокойна, но силите за сигурност остават в повишена готовност.
Снощи в квартал Радишани близките на петимата убити палиха свещи и прекараха поредната безсънна нощ.
Причините за екзекуцията край македонската столица все още остават загадка. Най-голямата трагедия в малката история на страната обаче разкри и дълго прикривано етническо напрежение.
"Доби етнически признак, защото медиите в Сърбия се опитаха да свържат ситуацията тук със ситуацията в Косово. Писаха, че са го извършили албанци, но тук нямаме никаква информация", обясни пред bTV журналистът Иван Кузмановски.
Въпреки поредния опит на правителството и медиите в Скопие да успокоят ситуацията хората остават разделени. В Радишани призивите за разправа с албанското малцинство са навсякъде, а в албанския квартал Чаир надписи като "Чаир не е Македония" са само част от премълчаваното пред камерите.
Основен фактор в междуетническите отношение в страната е най-голямата албанска партия Демократичен съюз за интеграция. Тя беше основана от бивши членове на Армията за национално освобождение, предвождани от Али Ахмети през 2001-ва година. Те воюваха с македонската армия край Тетово
"В Македония все още има потенциал да се разгори междуетнически конфликт, все още има предразсъдъци. Затова работим усилено да сближаваме двата етноса", заяви Вуюар Османи - демократически съюз за интеграция.
Срещата на кризисния щаб, сформиран в Скопие след убийството, приключи тази вечер. Не беше публикувана никаква нова информация относно извършителите, а властите обявиха, че работят по случая.