Министърът на външните работи на Украйна Дмитро Кулеба заяви, че не са се договорили за прекратяване на огъня на преговорите в Анталия и че Сергей Лавров не може да се ангажира с хуманитарни коридори за евакуация на жителите на Мариупол, информира Би Би Си. 

"За съжаление господин Лавров не беше в позиция да се ангажира със зелените коридори, но той ще кореспондира със съответните власти във връзка с този проблем", обясни Кулеба.

Той добави, че са обсъдили и обстрелите и че Мариупол е бомбардиран по въздух.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

Преговорите в Анталия с участието на външните министри на Русия, Украйна и Турция започнаха малко след 10 ч. 

Кулеба заяви, че е готов да се срещне отново с Лавров в същия формат. Той се надява да се договорят за 24-часово примирие.

Украинският външен министър добави, че иска сериозен разговор без клишета.

"Те искат Украйна да се предаде, но няма да стане, Украйна е силна и ще се бори", каза Кулеба. 

"Готови сме за дипломация, търсим дипломатически решения, но докато няма такива, ние ще действаме всеотдайно, жертвайки себе си, за да защитим нашите земи и нашия народ пред лицето на руската агресия", подчерта той. 

  • Зеленски очаква решителни действия от САЩ, ако Русия откаже примирие
  • Русия очаква подробности от САЩ за плана за Украйна докато напредва в Курск
  • Директорът на разузнаването на САЩ: Благодарение на Тръмп сме значителна стъпка по близо до край на войната
  • Премиерът Росен Желязков приветства споразумението за прекратяване на огъня в Украйна
  • Първи коментари от Кремъл след срещата между Украйна и САЩ
  • Вучич: С Путин водим сладки разговори по нощите, Тръмп се люлее между Русия и Украйна
  • Полша потвърди, че доставките на военна помощ за Украйна са възобновени
  • Руските сили за противовъздушна отбрана са свалили тази нощ 21 украински дрона
  • САЩ възобновиха военната помощ и споделянето на разузнавателна информация с Украйна
  • САЩ: Украйна е готова за 30-дневно прекратяване на огъня - "топката е в ръцете на Русия"