Телата на пилот и синът му бяха открити, след като двуместният им самолет се разби в морето край испанския остров Майорка, съобщи полицията в неделя.
Самолетът Team Rocket F-4 Raider се разби в морето в района на Пуерто Солер в събота вечер, съобщава Ройтерс.
Испанските медии съобщиха, че самолетът е изпълнявал каскади преди катастрофата.
Водолази, търсещи пилота и 13-годишния му син, са открили телата им в морето след издирване в неделя.
„Специализирани водолази от Гражданската гвардия са извадили безжизнените тела на пилота и сина му, който го е придружавал, в море, достигащо дълбочина от 30 метра, и са били прехвърлени в Пуерто де Солер“, се казва в изявление на Испанската гражданска гвардия.
Самолетът се е разбил около 20:20 ч. местно време и е започнато първоначално издирване от екипи за спешна помощ. След като не са успели да открият пилота и сина му, издирването е възобновено призори в неделя.
Полицията ще започне разследване на обстоятелствата около катастрофата.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK