Няколко хиляди души отново излязоха вчера по улиците на Белград, за да протестират срещу правителството на президента Александър Вучич. За 11-и пореден път те настояха за свободни медии и честни правила за избори, предаде ДПА.
Снимка:
bTV
В центъра на протестите този уикенд беше символичен договор, който опозиционният Съюз за Сърбия предложи да подпише с гражданите на страната.
Снимка:
bTV
Той изброява задълженията на Съюза, ако той вземе властта по воля на електората. Участниците в демонстрацията можеха да подпишат екземпляр от текста и да го предадат на активистите.
Снимка:
bTV
Вчера и в петък жители и на други градове в Сърбия също излязоха на антиправителствени демонстрации, включително Суботица, Крагуевац, Кралево и Ужице.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google





















