Григор Димитров победи Роберто Баутиста Агут рано тази сутрин и си осигури място на 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия. Българинът спечели срещата след четири сета и резултат 6:3, 3:6, 6:2, 6:4.

В първите два сета тенисистите си размениха по един пробив, който им бе достатъчен за спечелването на отделните части. В третия сет Димитров на два пъти проби сервиса на 25-годишния испанец, за да стигне до успех с 6:2. Четвъртият сет бе много равностоен, но българинът не допусна нещата да се решават в тайбрек. Той водеше с 5:4 и успя да пробие Баутиста Агут в десетия гейм, възползвайки се от първия си мачбол в срещата.

В сряда Григор Димитров ще се изправи срещу Рафаел Надал, който победи Кей Нишикори със 7:6, 7:5, 7:6.