Последни новини

Изложба с над 800 вида орхидеи в Ботаническата градина в София

Изложба с над 800 вида орхидеи в Ботаническата градина в София

Румен Радев: Тревога буди пасивното поведение на служебния кабинет

Румен Радев: Тревога буди пасивното поведение на служебния кабинет

130 кучета в приюта в Ямбол чакат дом: Осиновявайте, не купувайте

„Всички сме в една лодка“: Мерц се противопостави на Тръмп с исторически жест

„Шишко, няма да играеш с нас“: 20 години борба с килограмите и нов шанс за живот

Масови жалби за високи сметки за ток – от над 8000 сигнала само един е признат за основателен

Мартин Владимиров: Европа е в много тежка ситуация, от 1 май се очаква поскъпване на природния газ

Владимир Чуков: Избраният за нов лидер на Иран Моджтаба Хаменей вероятно ще е следващата мишена

„Бюлетините са преброени“: Властта в Техеран остава в семейството, синът на Хаменей го наследява

„От меден месец в капан“: Българско семейство е блокирано на Малдивите, търсят помощ от МВнР

Фалшив алкохол уби 33 души в Анкара

20 се борят за живота си в интензивни отделения

Снимка: iStock

Редакторски екип Редакторски екип

Публикувано в  11:36 ч. 07.02.2025 г.

33 души са починали вследствие на употреба на фалшив алкохол в Анкара, а 20 души се намират в интензивни отделения в болници в турската столица.

Това съобщи днес валията на Анкара Васип Шахин, цитиран от местните медии.

След огромния брой случаи на починали от употреба на фалшиви спиртни напитки в Истанбул и в столицата Анкара се разрази голяма криза заради производството и разпространението на фалшив алкохол.

Междувременно по скандалния случай в Анкара досега са задържани 13 души и са издадени заповеди на 32 души.

За съжаление през последните дни се увеличиха смъртните случаи, причинени от фалшив алкохол, се казва в изявление на валийството на Анкара в акаунта му в социалната мрежа X.

Нашите правоприлагащи органи и звена за контрол на храните и напитките продължават интензивните разследвания и проверки. Иззети са много материали, използвани за производството на фалшив алкохол. В борбата срещу производството, продажбата и употребата на фалшив алкохол обаче, освен работата, извършвана от оторизираните ни звена, най-ценна подкрепа ще окажат нашите граждани като не се снабдяват с алкохол от нелицензирани места за продажба и да съобщават за случаите на институциите, посочиха още от валийството на Анкара.

Над 30 души починаха наскоро от отравяне с фалшиви спиртни напитки в Истанбул.

Употребата на такъв алкохол е изключително сериозен социален проблем в Турция, където алкохолът е скъп поради високите акцизи, предава БТА. Всяка година десетки граждани умират от отравяне с фалшиви спиртни напитки.

През последните месеци цените на алкохола бяха увеличени значително.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK