Републиканският кандидат за президент на САЩ Доналд Тръмп представи икономическите си планове, в които предложи данъчни облекчения за работещите семейства и корпорациите, предаде Ройтерс.

Тръмп каза пред Детройтския икономически форум, че планираните мерки ще включват временен мораториум върху нови федерални регулации и намаляване на данъците за работещи родители.

Това беше първата му реч за икономиката, откакто той обяви своя екип от икономически съветници миналата седмица. Тръмп представи плановете си в опит да възвърне импулса на своята кампания, след като последната седмица според мнозина беше най-лошата за него като кандидат за президентските избори на 8 ноември.

Тръмп разкритикува своята съперничка от Демократическата партия Хилари Клинтън, определяйки я като "кандидата от миналото". Той нарече своите усилия за спечелване на битката за Белия дом "кампанията на бъдещето".

Тръмп няколко пъти беше прекъсван от протестиращи, докато изнасяше своята реч. Той обеща да осъществи най-голямата данъчна революция в САЩ от времето на Роналд Рейгън, отбелязва ДПА.

Кандидат-президентът на републиканците каза, че плановете му са в рязък контраст с тези на Хилари Клинтън. Според него Транстихоокеанското партньорство (ТТП) ще бъде "предателство" за американската промишленост. По думите му ТТП ще бъде "още по-голямо бедствие" за автомобилната индустрия, отколкото Северноамериканското споразумение за свободна търговия (НАФТА), влязло в сила при президентството на Бил Клинтън през 1994 г.

Тръмп заяви, че ще изтегли САЩ от ТТП, но неговата демократическа съперничка няма да направи това, макар да е казала наскоро, че не би могла да го подкрепи в сегашния му вид. Той също така заяви, че ще предоговори НАФТА и ще изтегли САЩ, ако не получи по-добри условия.

Тръмп обеща да укрепи американските въоръжени сили с приходите от търговията с енергоносители, посочва ТАСС, цитирана от БТА.

"Отмяната на ограниченията за всички енергийни проекти в САЩ ще осигури нарастване на брутния вътрешен продукт и създаване на нови работни места. Част от тези средства от добива на нефт може да бъдат използвани за укрепване на въоръжените сили", каза той.

Тръмп също така заяви, че ще накара съюзниците на САЩ да плащат "справедлив дял" за получаваната от Вашингтон подкрепа.