Десетки хиляди сърби излязоха на протест по улиците на Белград

Недоволните настояха отново за честни предсрочни парламентарни избори
Десетки хиляди сърби излязоха на протест по улиците на Белград

Десетки хиляди сърби излязоха снощи на протест по улиците на Белград. Така те отбелязаха 10 месеца след трагедията в Нови Сад, която провокира гражданското недоволство заради корупцията в страната. 

Недоволните настояха отново за честни предсрочни парламентарни избори.

Шествието беше организирано от учители, ученици и родители в първия ден на новата учебна година.

Гимназисти поведоха процесията с бели рози в ръце, символизиращи 16-те жертви на срутилата се козирка на гарата в Нови Сад.

Имената им бяха изписано в червено.

Граждански протести вчера се проведоха и в много други градове в страната.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google

Най-четени