Руското външно министерство заяви, че е забранило влизането в страната на британски премиер Борис Джонсън, министъра на външните работи Лиз Тръс, министъра на отбраната Бен Уолъс и още 10 други настоящи и бивши членове на британското правителство и политици, предаде Ройтерс.

Този ход е предприет "с оглед на безпрецедентните враждебни действия от страна на британското правителство, по-специално налагането на санкции срещу висши руски служители", съобщи министерството в изявление, като добави, че скоро ще разшири списъка.

Миналата седмица британският премиер направи изненадваща визита в Украйна. Двамата украинския президент Володимир Зеленски се разходиха заедно по улиците на Киев, където много квартали бяха бомбардирани от Русия.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement