Бритни Спиърс е била арестувана в сряда вечерта в окръг Вентура, щата Калифорния, за шофиране под въздействие на алкохол или други упойващи вещества.

Певицата е била спряна и закопчана с белезници от служители на Калифорнийския пътен патрул около 21:28 ч. местно време. За случая първо съобщи сайтът TMZ, а информацията беше потвърдена и от изданието Variety, предаде The Guardian.

Спиърс е била регистрирана в ареста в ранните часове на четвъртък – около 3:02 ч., а малко след 6:00 ч. е била освободена.

След освобождаването си певицата е изтрила профила си в Instagram.

Арестът идва само дни след съдебна победа за Спиърс. По-рано през седмицата съдът ѝ издаде ограничителна заповед срещу 51-годишен мъж от щата Луизиана, който я е тормозил от 2013 г. Според подадените в съда документи мъжът се е появил пред дома ѝ в Лос Анджелис, след като е публикувал няколко „обезпокоителни“ съобщения в социалните мрежи.

Това не е първият сблъсък на Спиърс със закона. През 2007 г. тя беше обвинена по четири обвинения за дребни нарушения след предполагаем удар и бягство при инцидент с паркиран автомобил в Лос Анджелис. Обвиненията бяха свалени, след като певицата е платила обезщетение на собственика на колата.

През февруари стана известно, че Спиърс е продала правата върху музикалния си каталог в края на 2025 г. Сделката, оценявана на около 200 млн. долара, е сключена с независимия музикален издател Primary Wave. Продажбата дойде след 13-годишното ѝ настойничество, което според певицата е изтощило финансите ѝ и което тя определя като „насилническо“.

По време на този период Спиърс не е имала контрол върху активите и финансите си. В бестселъра си от 2023 г. Жената в мен тя пише: „Тринадесет години минаха, през които се чувствах като сянка на самата себе си… Баща ми и хората около него контролираха тялото и парите ми… Това ме кара да се чувствам болна.“

Сделката с Primary Wave включва правата върху нейни хитове като …Baby One More Time, Lucky и Everytime. Компанията притежава и каталози на други музикални легенди като Уитни Хюстън, Стиви Никс и Принс.

През януари Спиърс обяви в дълга публикация в Instagram, че „никога повече няма да изнася концерти в САЩ“, като посочи „изключително чувствителни причини“. Тя обаче не изключи участия в други държави, добавяйки, че се надява скоро да пее във Великобритания и Австралия.

Последният ѝ студиен албум е Glory от 2016 г., който беше определен като завръщане във форма от критиците.

След прекратяването на настойничеството през 2021 г. Спиърс се появява рядко публично, но редовно публикува видеа в социалните мрежи. Макар да няма нов албум, тя издаде няколко сингъла, сред които дуета с Елтън Джон Hold Me Closer от 2022 г. и парчето Mind Your Business от 2023 г. с will.i.am.

Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK