Американското правителство заведе антимонополно дело срещу "Гугъл".

Според федералния иск компанията е нарушила закона, използвайки пазарната си сила, за да запази монопола върху интернет търсенията и рекламите.

От "Гугъл" коментираха обвиненията като "дълбоко опорочени".

Новината идва дни преди президентските избори в Съединените щати. Тя може да се тълкува като политически ход, който изпълнява обещанието на президента Доналд Тръмп да държи отговорни определени компании за заглушаване на консервативни гласове.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google