Ранен автогол на Босна и попадение на Лионел Меси осигуриха победата на Аржентина с 2:1 срещу Босна в първия мач от Група F на Световното първенство в Бразилия и първи двубой от Мондиала на легендарния стадион „Маракана” в Рио де Жанейро.

И трите гола ще останат във футболната история като уникални попадения. Автоголът на Сеад Колашинац още в третата минута стана най-ранният автогол на Световно първенство. До него се стигна след центриране в наказателното поле, което защитникът не успя да изчисти, а вместо това, без да иска, го насочи право във вратата на собствения си отбор.

С втория гол, който падна в 65-тата минута, Лионел Меси прекъсна неприятна „суха” серия – това беше първият му гол за националния отбор на Аржентина след осем години – последният беше при разгрома на Сърбия с 6:0 на Мондиал 2006.

Името си в световната футболна история записа и нападателят на Щутгарт Ведад Ибишевич. Той вкара за 2:1 в 85-тата минута, с което се превърна в първия голмайстор на Световно първенство за отбора на Босна.

Макар че двата отбора не сбъднаха очакванията за грандиозен спектакъл, те изиграха сравнително динамичен мач и създадоха по няколко положения през противниковата врата.

След лошото начало на двубоя отборът на Босна запази присъствието си на терена. Първата по-сериозна опасност пред аржентинския страж Серхио Ромеро бе в 14-тата минута. Хайрович направи пробив от средата на терена и засече пад на Пянич, но не успя да стреля преди да се намеси вратарят.

В 17-тата минута Маркос Рохо комбинира със Серхио Агуеро и Лионел Меси, който обаче беше блокиран от защитата на Боста. В 32-та минута отново се създаде опасна ситуация пред Асмир Бегович след опит на Ди Мариа за финт в наказателното поле и пас към Масчерано, но без успех. Веднага след това последва ситуация с учстието на Един Джеко за Босна, но Ромеро изчисти преди вратата му да е била застрашена. Така първото полувреме завърши при резултат 0:1.

Втората част започна с две смени в отбора на Аржентина и промяна в схемата на класическото 4-3-3. В 50-тата минута Хайрович изпрати мощен удар от 25 метра по посока на вратата, но вратарят изби. Малко по-късно Меси подаде към Серхио Агуеро, който спря топката и я изпрати над очертанията на гредата. Опитът за повторение на схемата в 60-тата минута беше осуетен след намеса на Бегович. Удар на Меси в 64-тата минута премина отново над вратата.

Точното попадение на звездата на Барселона дойде секунди по-късно след умело и технично преодоляване на трима души от босненската защита. Меси стреля, улучи дясната греда, а топката рикошира и се оплете в мрежата в срещуположната страна за 2:0.

В 69-тата минута в игра за Аржентина влезе Ибишевич, който замени Муйджа, а накрая вкара почетния гол за Босна в 85-тата минута.

Аржентина - Босна и Херцеговина 2:1

1:0 Колашинац 3-а автогол