Легендата на Реал (Мадрид) Раул Гонзалес Бланко изигра последния си мач с екипа на "белите" в бенефис на препълнения стадион "Сантиаго Бернабеу".

36-годишният нападател, който напусна мадридския клуб през 2010 година получи заслуженото си изпращане от феновете на Реал, за които той остана любимец с изиграните близо 550 мача и отбелязаните 228 гола в "кралския клуб".

В срещата бенефис Реал (Мадрид) победи с 5:0 Ал Сад от Катар, клубът в който Раул има договор в момента. Той игра по едно полувреме за всеки отбор, но с фланелката на Реал отбеляза гол за радост на привържениците, които го аплодираха бурно през целия мач.

Преди срещата Икер Касияс даде капитанската лента на Раул, а сегашната суперзвезда Кристиано Роналдо му отстъпи фланелката с номер 7.

В 24-ата минута  героят на вечерта откри резултата след подаване на Анхел ди Мария.

Другите голове във вратата на катарците реализираха новото попълнение Иско Карим Бензема на два пъти и Хесе Родригес. През второто полувреме Раул влезе в състава на сегашния си отбор и също спечели овациите на феновете.

"Невероятно е усещането. Който е дошъл тук днес, значи е видял нещо в мене през всичките тези години с бялата фланелка. Чувствам се близък и със сегашните момчета, които са дошли след мене. Изобщо усещането да си част от семейстното на Реал не ме е напускало никога", заяви след мача щастливият Раул, който получи куп подаръци, поздравления от крал Хуан Карлос и руководството на Реал.