Валенсия направи равенство непосредствено преди първия си мач с Лудогорец от осминафиналите на Лига Европа. В среща от 27-ия кръг на Примера "Лос Че" завършиха 1:1 като домакини на Атлетик (Билбао).

Валенсианци поведоха в резултата в 23-ата минута с гол на Пако Алкасер, но след почивката в 53-ата мин. баските изравниха след точно изпълнена дузпа от Ариц Адурис.

С точката Валенсия се изкачи на 8-о място с актив от 36 точки, колкото имат Еспаньол и Леванте, но и по-лоша голова разлика. Атлетик се закотви на 4-ата позиция, която дава право на участие в Шампионската лига. Тимът от Билбао е с 51 точки и има 7 преднина пред следващия Виляреал.

В четвъртък Валенсия гостува на Лудогорец, а срещата на националния стадион "Васил Левски" е от 20:00 часа.