Валенсия запази надежди в борбата за четвъртото място и за класиране за плейофите за участие в Шампионската лига, след като разгроми гостуващия Малага с 5:1. Тимът на Ернесто Валверде събра 53 точки и се доближи само на точка от четвъртия Реал Сосиедад, който гостува на Осасуна в мач от същия кръг.

Домакините нанесоха своя удар на "Местая" с четири гола за шест минути през първото полувреме. Дани Парехо откри след самостоятелна акция през центъра в
25-ата минута, а три минути по-късно Роберто Солдадо засече отблизо подаване на Али Сисохо, за да удвои. След половин час игра Солдадо направи резултата класически от дузпа, отсъдена за нарушение на Мартин ДеМикелис в наказателното поле. В следващата атака Серхио Каналес вкара за 4:0 с добавка, след като вратарят Уили Кабайеро беше успял само да избие удар на Жонас.

Жулио Баптища даде минимални надежди на гостите с попадение от фаул малко преди почивката, но Евер Банега се разписа със силен шут в 56-ата минута за крайното 5:1.