Севиля разгроми Селта с 4:1 в последен двубой от 26-ия кръг на испанската Примера дивисион. С хеттрик за домакините се отличи Алваро Негредо.

Именно 27-годишният нападател откри резултата в 12-ата минута, а в 29-ата минута отново той удвои преднината на Севиля.

Пет минути преди края на първата част Аугусто Фернандес намали, а малко след това Фабиан Орелана пропусна да възстанови равенството, но топката нацели горната греда.

След почивката обаче Севиля набързо реши нещата в своя полза и охлади мераците на Селта за нещо повече от този мач.

В 66-ата минурта Гари Медел вкара трети гол във вратата на гостите, а три по-късно Негредо офрми хеттрика си, както и крайния резултат.

С този успех Севиля се изкачи на десето място в класирането с 35 точки, а Селта е на 18-ата позиция с 23 точки. Лидер е Барселона с 68.