Севиля победи Гранада с 2:0 в андалусийското дерби от 21-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на Унай Емери постигна първи успех в последните си три срещи в шампионата.

Домакините доминираха през целия двубой и логично прибавиха три точки към актива си. След няколко добри положения пред вратата на Гранада, Севиля откри резултата в 32-ата минута след гол на Кондогбия.

След почивката Гранада не успя да подобри представянето си и допусна нови две попадения. Първо в 71-ата минута се разписа голмайсторът на Севиля Алваро Негредо, а четири по-късно и Гари Медел записа името си сред голмайсторите.

Силен мач записа Иван Ракитич, който се отличи с две асистенции.

С победата Севиля се изкачи на 11-ата позиция в класирането с 26 точки, докато Гранада заема 17-о място с 20 точки. Лидер е Барселона с 58 точки.