Алваро Негредо вкара два гола за Севиля при успеха с 2:1 над Атлетик (Билбао) в последна среща от 30-ия кръг в Примера дивисион.

След този успех севилци имат 41 точки и се придвижиха на 10-о място, докато Атлетик е 14-и с 35.

Мачът изобилстваше с физически сблъсъци и логично и двата отбора завършиха с по 10 души. Левият бек на домакините Фернандо Наваро беше отстранен с втори жълт картон, а Еймерик Лапорте от състава на гостите видя директния червен само 7 минути след него- в 80-ата.

След 4 минути игра Негредо откри резултата, разписвайки се с глава. Той засече центриране от фаул на Иван Ракитич. В 55-ата минута пак след центриране от фаул гостите изравниха. Ибай Гомес изсипа топката и Карлос Гурпеги я прати в мрежата на вратаря Бето Пимпарел. Три минути преди последната съдийска свирка Негредо засече подаване от дясно на Хосе Антонио Рейес и между двама защитници и вратаря успя да се промуши, за да вкара за 2:1.

"Беше страхотен мач за публиката, много интензивен и то срещу съперник, който никога не спира да се бори, коментира доволния Негредо, след като вкара 16-ия и 17-ия си гол през този сезон. Така той е 4-и голмайстор на Лигата след Лео Меси, Кристиано Роналдо и Радамел Фалкао.