Барселона не допусна изненада в гостуването си на Гранада и постигна победа с 2:1 в среща от 24-тия кръг на Примера дивисион. За пореден път в герой за каталунците се превърна Лионел Меси, който реализира и двете попадения за своя отбор.

Двубоят очаквано започна с по-активна игра на Барса, като още в самото начало Алексис Санчес пропусна да открие резултата. Гостите продължиха да контролират събитията на терена и стигнаха до нови възможности, но пропуски направиха Дани Алвеш и Адриано.

Така се стигна до 26-ата минута, когато изненадващо домакините поведоха. След дълго центриране на Ниом от дясно топката опадна в Нолито, който я центрира успоредно на вратата и добре пласирания Игало отблизо не сбърка. При поадението останаха съмнения за засада на играча на Гранада.

След гола Барселона притисна съперниците си, но не успя да стигне до изравнителен гол преди почивката. Това стана пет минути след началото на втората част, когато силен удара на Фабрегас бе избит от стража на домакините Тоньо, но топката попадна в Меси, който се разписа за 1:1. Голът бе под номер 300 на аржентинеца с екипа на каталунците.
Барса стигна до пълен обрат в 73-ата минута, когато Меси изпълни отличен пряк свободен удар и и зведе своя отбор напред.

До края на срещата резултатът можеше да бъде променен, като пред двети врати бяха създадени отлични положения за гол, но пропуски направиха Лопес и Брахими от Гранада, както и Тейо и Иниеста от Барселона.

Каталунците водят убедително класирането в Примера дивисион с актив от 65 точки пред Атлетико (Мадрид) с 50 и Реал (Мадрид) с 46.

На 4-та позиция е Малага с 42 точки след успех над Атлетик (Билбао) с 1:0. В друг мач игран днес Хетафе се наложи с 3:1 над Селта (Виго).