Реал (Мадрид) се класира на четвъртфиналите за Купата на краля. "Белите” постигнаха победа с 2:0 и в реванша с Осасуна, този път като гости, и без много да се напрягат продължават напред в надпреварата.

Носителят на "Златната топка” Кристиано Роналдо откри резултата в 21-ата минута с изпълнение от пряк свободен удар. Второто попадение бе дело на Анхел ди Мария, който завърши пробив на Хесе Родригес в 55-ата минута.

Съперникът на четвъртфиналите на Реал (Мадрид) ще бъде Еспаньол. Каталунците много трудно успяха да причупят съпротивата на втородивизионния Алкоркон. В първата среща "синьо-белите” загубиха с 0:1, а днес спечелиха като домакини с 4:2.

Успехът обаче дойде едва с голове в края. Алкоркон поведе в 4-ата мин. с гол на Оскар Плано, а Еспаньол набързо обърна с попадения на Симао Саброза в 9-ата и автогол на Серхио Гарсия в 23-ата. Хавито обаче нанесе тежък удар в 80-ата мин., когато изравни за 2:2. Все пак домакините успяха да стигнат до крайния успех и Виктор Алварес в 83-ата и Пици в 86-ата мин. направиха резултата 4:2.

Атлетик (Билбао) също постигна обрат срещу Бетис. След поражение с 0:1 в първия мач, в реванша баските спечелиха с 2:0. Следващият им съперник ще бъде Атлетико (Мадрид).

В последната среща от сряда вечер Леванте си проправи път към Барселона. Тимът от Валенсия спечели с 1:0 в домакинството си на Райо Валекано и след нулевото равенство в Мадрид се класира на 1/4-финалите. Там почти сигурно съперник е Барса, който в четвъртък ще играе реванша си с Хетафе, но едва ли има място за притеснения, след като първата среща завърши 4:0 за каталунците.