Кристиано Роналдо представи „Златната топка” на публиката на "Сантяго Бернабеу", а Реал (Мадрид) стигна до победа с 2:0 срещу Гранада в среща от 21-вия кръг на Примера дивисион. С успеха кралския клуб временно излезе начело в класирането преди срещите на Барселона и Атлетико (Мадрид) от кръга.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Това бе първото домакинство на Реал, след като Роналдо спечели най-престижната индивидуална награда във футбола и съвсем естествено минутите преди мача бяха отделени за представяне на трофея пред „бялата” публика. На терена мадридчани тотално доминираха, но андалусийците се бяха затворили добре в своята половина трудно допускаха опасности пред своята врата. Със заслуга нулевото равенство на таблото да се задържи дълго време бе и вратарят на гостите Роберто.

В края на първото полувреме бе най-зрелищната ситуация в мача. Роналдо изпълни страхотна задна ножица нанасяйки много силен удар, но Роберто прояви невероятен рефлекс и предотврати може би най-красивия гол от началото на сезона в Примера. Носителят на "Златната топка" все пак нанесе своя удар в началото на втората част. В 56-ата мин. португалецът получи пас на границата на наказателното поле, събра четирима защитници, но след финт и прецизен удар в ъгъла реализира за 1:0.

Голът за успокоението на домакините падна в 74-ата мин., когато Роналдо изведе Марсело в наказателното поле на съперника, бразилецът върна в центъра към непокрития Бензема, който оформи крайното 2:0.

С успеха Реал (Мадрид) поне за кратко излезе на първо място в класирането с актив от 53 точки. Барселона и Атлетико са с по 2 по-малко и играят в неделя съответно срещу Райо Валекано и Малага. Гранада остава 10-а позиция с 24 т.