Изненадата на сезона Реал Сосиедад победи Севиля с 2:1 като гост в мач от 36-ия кръг на испанското първенство. Така баските събраха 62 точки и се върнаха на четвъртото място, което дава право на участие в плейофите на Шампионската лига, измествайки Валенсия заради по-добри показатели в преките двубои.

Халфът на Севиля иван Ракитич откри резултата на "Рамон Санчес Писхуан" в десетата минута, но шест минути по-късно си вкара автогол с глава след центриране от фаул в пеналта. Нападателят Иманоел Агирече вкара победното попадение за гостите в 24-ата минута с 13-ия си гол за сезона, след като засече от въздуха подаване в пеналта на Карлос Мартинес от дясно.

Двата отбора имаха своите шансове след почивката, но до нов гол не се стигна. Гранада направи сериозна крачка към оцеляването след успех с 3:0 над гостуващия Осасуна.

Юсеф Ел Араби изведе домакините напред в средата на първото полувреме след асистенция на Гилерме Сикейра. Мексиканецът Сикейра удвои от дузпа десет минути преди края, за нарушението за която резервата Фернандо Нано от гостите получи директен червен картон.

С човек повече Гранада стигна до трето попадение малко преди края след точен изстрел на Диего Буонаноте. Така домакините записаха пети пореден мач без поражение в Примера дивисион и с 39 точки вече имат аванс от 7 точки пред 18-ия Депортиво Ла Коруня, който тази вечер приема Еспаньол. Осасуна е 16-и с 36 точки.