Реал (Мадрид) разби Реал Сосиедад с 4:0 като гост в мач от 32-ия кръг на Примера дивисион и отново скъси дистанцията от лидерите Атлетико и Барселона, очаквайки грешна стъпка на съперниците.

Въпреки че бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, столичани нямаха никакви проблеми на "Естадио Мунисипал де Аноета".

Бившият футболист на домакините Хавиер Ияраменди откри резултата в самия край на първото полувреме, а Гарет Бейл удвои преднината на Реал в 66-ата минута със страхотно попадение отдалеч.

В последните 5 минути на мача пък "Кралския клуб" довърши противника с две нови попадения. Първо Пепе направи 3:0 в 85-ата минута, а три по-късно току-що влезлият като резерва Алваро Мората сложи точка на спора.

Така Реал събра актив от 76 точки - с три по-малко от лидера Атлетико (Мадрид) и две по-малко от втория Барселона. Реал Сосиедад пък е 6-и с 50.