Реал (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) в двубой от третия кръг на Примера дивисион и продължава да постига успехи в официалните си срещи, откакто треньор на тима е Карло Анчелоти.

"Белите" се наложиха с 3:1 на собствения си стадион "Сантяго Бернабеу'', а отново звездата на мача бе привлеченият това лято Иско. Икер Касияс пък отново остана на резервната скамейка за сметка на Диего Лопес.

21-годишният играч реализира две от попаденията и увеличи головата си сметка с екипа на ''Кралския клуб" на четири гола в едва три срещи.

Именно Иско откри резултата в 26-ата минута, възползвайки се от подаване на Карим Бензема. Малко преди почивката пък Кристиано Роналдо с глава удвои аванса на Реал.

Домакините продължиха своя натиск и Иско направи 3:0 с майсторски удар в 72-ата минута.

До края Атлетик успя да зарадва феновете си с гол. В 79-ата минута Ибай се разписа, възползвайки се от недобрата подредба ба защитата на столичния тим.

Така Реал продължава да бъде с пълен актив от точки във вътрешния шампионат, а Атлетик допусна първо поражение за сезона и е с 6 точки.