Реал (Мадрид) победи Еспаньол с 1:0 като гост в първия мач между двата отбора от 1/4-финалите за Купата на Краля. Реваншът ще е на стадион „Сантиаго Бернабеу”, където „белите” ще имат и домакинско предимство.

Гостите излязоха на терена в търсене на ранен гол, за могат да натрупат по-солиден аванс преди реванша. Така Реал владееше играта през по-голямата част от времето. Лука Модрич бе много близо до това да отрие резултата, но вратарят на Еспаньол отклони топката със сетни сили и тя срещна напречната греда. В 25-ата минута обаче бе безпомощен, когато Карим Бензема с глава донесе така чаканото попадение.

В началото на второто полувреме домакините опитаха да натиснат, за да върнат гола, но така и не стигнаха до изравняване на резултата.