Реал (Мадрид) разби Райо Валекано с убедителното 5:0 в мач от 31-ия кръг на испанското първенство. Двубоят отново бе рецитал на големите звезди на столичани Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, а победата възстанови разликата на "Кралския клуб" с Атлетико (Мадрид) и Барселона.

Още в 15-ата минута "Сантяго Бернабеу" изригна, след като местният любимец Роналдо откри резултата след подаване на Бейл, но всичко по-интересно остана за след почивката.

В 55-ата минута Бейл пусна към Роналдо, който поднесе топката на тепсия към Карвахал и младокът буквално разстреля вратаря Рубен. В 67-ата минута дойде време и самият Бейл да се разпише, а асистент беше отново Кристиано.

Отново уелсецът, струващ 100 000 000 евро, зарадва феновете три минути по-късно, коато направи феноменален пробив по целия терен и накрая матира стража на гостите за 4:0. Крайното 5:0 пък оформи Алваро Мората с красиво фалцово изпълнение, което направи Рубен безпомощен.