Във втори пореден мач на "Сантяго Бернабеу" Реал (Мадрид) зарадва публиката си и след победата със 7:3 в Севиля в предишното си домакинство, сега постигна нов разгромен успех – с 5:1 срещу Реал Сосиедад.

Футболистите на кралския клуб решиха всичко още през първото полувреме, след което водеха с 4:0. Резултатът бе открит още в 12-ата мин. от Кристиано Роналдо. В 18-ата Карим Бензема бе точен за 2:0, а в 26-ата отново се разписа Роналдо. Четвъртото попадение бе дело на Сами Кедира в 36-ата мин.

След почивката, в 61-ата мин., гостите върнаха едно попадение чрез Антонио Гриезман, но в 76-ата мин. Кристиано Роналдо оформи своя хеттрик и крайния резултат 5:1.

Въпреки победата, Реал (Мадрид) остава на 3-то място, вече с 31 точки – 3 по-малко лидера Барселона и 2 след Атлетико (Мадрид), които са с мач по-малко.