Реал (Мадрид) постигна труден успех при гостуването си на Райо Валекано в двубой от 12-ия кръг на Примера дивисион.

Началото на срещата не предвещаваше, че ''белите'' ще треперят до последно, тъй като си осигуриха солиден аванс от три гола до началото на второто полувреме.

Кристиано Роналдо реализира дежурните си две попадения (3-ата и 49-ата). Така португалската звезда вече има 13 попадения на сметката си в испанския шампионат. В 31-ата минута пък Карим Бензема засече центриране на Гарет Бейл и направи 3:0.

Домакините обаче не се предадоха и успяха да намалят преднината на звездния си съперник след две дузпи, реализирани от Жонатан Виера между 53-ата и 55-ата минути. Малко след това пък Буено удари и гредата за Райо.

В класирането лидер е Барселона с 34 точки, пред Атлетико (Мадрид) с 30 и мач по-малко. Реал е трети с 28.