С почти мечтан дебют започна Гарет Бейл кариерата си в Реал (Мадрид). Най-скъпият футболист в света още при първа възможност започна като титуляр във формацията на Карло Анчелоти срещу Виляреал в среща от четвъртия кръг на Примера и още в този мач се отличи с гол. Първият мач на струващото 100-милиона ново попълнение обаче бе помрачено от факта, че той и съотборниците му не можаха да спечелят и завършиха наравно 2:2 при гостуването си в Кастейон.

Домакините успяха да поведат в 21-ата минута, когато след дълга пас в наказателното поле топката стигна до Кани и той откри резултата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 38-ата минута обаче настъпи мигът за дебютния гол на Гарет Бейл. Попадението определено не бе от типичните за уелсеца. След хубава атака отдясно, преминала през Лука Модрич и пас на Дани Карвахал, бившият играч на Тотнъм просто се появи на задната греда и засече топката във вратата на Виляреал за 1:1.

След почивката Гарет Бейл бе заменен, а малко по-късно Реал стигна и до пълен обрат. В 63-ата минута след серия от опити за удари от страна на Кристиано Роналдо и Карим Бензема и серия рикошети, Роналдо най-накрая вкара за 2:1.

"Жълтата подводница” не се стъписа гола аванс на съперника и бързо успя да възстанови равенството. Още в 69-ата мин. Кани проби през центъра, стреля мощно, вратарят на гостите Диего Лопес изби, но топката подпадна в Джовани дос Сантос и мексиканецът реализира за 2:2.

Този резултат се запази до края на срещата и така двата тима развалиха перфектния си актив. Преди началото на този четвърти кръг и Виляреал, и Реал (Мадрид) бяха сред отборите само с победи, но сега вече са с 10 точки и делят 3-ото място изоставайки след Атлетико (Мадрид) и Барселона, които са с пълния актив от 12 точки.